W zakładach bukmacherskich nie trudno o wpadki i błędy. Co zrobić, aby ich uniknąć? Czy można wygrać z bukmacherem i być na plusie? Oto kilka naszych rad, które sprawią, że obstawianie będzie łatwiejsze.

porady bukmacherskie
Skuteczne porady bukmacherskie dla graczy

Nie tylko nowi gracze mają problemy z ogrywaniem bukmacherów. Czego brakuje? Wszystkie najważniejsze rady postaraliśmy się zebrać w tym krótkim artykule, w którym wskazujemy 10 najistotniejszych rzeczy w drodze do sukcesu.

1. Uświadom sobie swój cel

Każdy marzy o wysokich wygranych w zakładach bukmacherskich. Nie oszukujmy się, marzymy o bogactwie. Czy mamy jednak świadomość, czym jest takowe bogactwo. Oczywiście, dla każdego ten poziom znajduje się zupełnie gdzie indziej, jednak bez uświadomienia sobie, gdzie leży granica do której dążymy nie osiągniemy sukcesu.

2. Niech prowadzi cię SMART

Czym kierować się w zakładach bukmacherskich. Anglicy zwykli mówić, że SMART. Nie chodzi tu o dosłowne rozumienie mądrości, co oczywiście również jest ważne, ale o zespół cech kryjący się pod literami tego wyrazu.

sts bonus bez wpłaty za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Co oznacza SMART?

SMART – ang. mądry

S – specific – ang. swoisty, własny

M – measurable – ang. wymierny

A – achievable – ang. osiągalny

R – realistic – ang. realny

T – timed – ang. czasowy

3. Poznaj rodzaje zakładów

Bez podstawowej wiedzy tylko ogromne szczęście pozwoli na odniesienie sukcesu. Nie pozwól, aby tylko i wyłącznie ślepy los decydował o wygranej. Rozpoczęcie przez Ciebie gry musi być podparte szerokim rozpoznaniem bukmacherskiego rynku – przejrzyj oferty bukmacherów, sprawdź jakie przygotowali oferty, poczytaj opinie klientów i sprawdź, jak szeroką gamę zakładów posiadają.

To niezwykle ważne, bowiem największe wygrane w zakładach bukmacherskich wcale nie pochodzą z typowania dokładnego wyniku meczu. To sztuka odnalezienia doskonałej okazji pośród mniej dostrzeganych zakładów.

4. Zaplanuj swój budżet

Musimy być szczerzy – tylko w filmach jest tak, że inwestując 5 dolarów nagle wygrywasz miliony. Jeśli chcesz zarabiać na zakładach bukmacherskich musisz odpowiednio przygotować swój budżet i być świadomym, że ta inwestycja nie zwróci się w ciągu pięciu minut od postawienia pierwszego zakładu.

Czy przygotowany przez nas budżet musi być wysoki? Niekoniecznie, to wszystko zależy od tego, jaka była odpowiedź na pytanie zawarte w pierwszym punkcie. „Pieniądze robią pieniądze” – ta zasada równie dobrze działa w zakładach bukmacherskich. Należy jednak pamiętać, że stawiając wiele możemy liczyć się tak samo z spektakularnym zwycięstwem, jak totalną porażką.

Podczas rozpoczynania swojej przygody warto uwzględnić podział środków między różnych bukmacherów. W sieci znajduje się ogromna ilość zakładów i w większości przypadków możemy liczyć na bonusy powitalne. Ich wykorzystanie zdecydowanie powiększy nas stan konta, a  umiejętne wykorzystanie pozwoli na obrót w nie jednym miejscu.

5. Excel Twoim przyjacielem

Nie daj się zwieść wrażeniu, że jesteś w stanie wszystkie swoje zwycięstwa i porażki pomieścić w głowie. Wydaje mi się, że wychodzę na plus – unikaj tego typu tłumaczeń. Podpieraj swoje wyniki faktycznymi analizami, które dokładnie wskażą Twoje błędy.
Najprostszym narzędziem, które pozwoli na dokładne prowadzenie statystyki typów jest arkusz kalkulacyjny.

W sieci łatwo można znaleźć różne arkusze Excela, które pomogą Ci w prowadzeniu obliczeń i statystyk. Przekonasz się wówczas, jaki typ zakładów jest dla Ciebie najbardziej opłacalny, które obszary powinieneś unikać i najważniejsze – czy zakłady bukmacherskie przynoszą zysk w tym przypadku.

6. Dyscyplina, brak emocji, spokój

Jeśli znalazłeś się w bukmacherce, bo szybko potrzebujesz pieniędzy, albo masz problem z płynnością finansową i wierzysz, że błyskawicznie wszystko się zmieni, to możesz już skończyć grę. Takie podejście Cię zgubi.

W zakładach bukmacherskich liczy się zimna krew i opanowanie. W tym miejscu nie ma mowy „tym razem się odegram”, „szczęście mi nie sprzyja” czy „miałem złą passę, teraz na pewno się uda”.

W zakładach bukmacherskich osiągnięty sukces jest wynikiem starannie realizowanej taktyki podpartej konsekwencją w jej realizacji.

Złota myśl

7. Nie typuj wszystkiego

Okazja w lidze malezyjskiej? Starcie outsidera z potentatem w Birmie z zawyżonymi kursami? Stop, przecież tak się nie da. Na kurs danego zdarzenia wpływa nie tylko aktualne miejsce w tabeli, 5 ostatnich spotkań, miejsce jego rozgrywania. Warto pochylić się nad szerszymi statystykami, historią oraz prześledzić poczynania w lidze.

W krótkich meczowych zajawkach nie jesteśmy w stanie dostrzec wszystkich szczegółów, które mogłyby zadecydować o naszym typie. Nasza rada brzmi następująco: typuj tylko wybrane ligi, o których masz pojęcie.

8. Znajdź i wykorzystaj „value”

Konta u różnych bukmacherów zakłada się nie tylko po to, by otrzymać więcej bonusów na początek współpracy. Większość z nich wystawia inne kursy na poszczególne pojedynki, dlatego należy szukać najlepszej okazji, najwyższego kursu.

Terminem „value bet” określa się zakład, którego wartość przekracza szacunkową kwotę. Dzieje się tak, gdy przykładowo u wszystkich bukmacherów zwycięstwo zespołu X można postawić po kursie 1,5, a u Y po kursie 2,5. Value to także okazja pochodząca z niedoszacowania informacji bukmachera o wydarzeniu. Value to pojęcie względne.

Value bet

Zadaniem każdego typera powinno być wyszukanie i znalezienie jak największej ilości tego typu zdarzeń.

9. Przygotuj i trzymaj się planu

Twój plan, który założysz sobie na początku gry będzie kluczem do sukcesu bądź porażki. W swoich przewidywaniach zabezpiecz się przed wszystkimi sposobami na porażkę. Ustalaj progi, w których powiesz sobie dość. Nie popadaj w zbytni entuzjazm, kiedy trafisz kilka kolejnych typów.

Przygotuj się na to, że przygoda z zakładami bukmacherskimi to jak jazda na kolejce górskiej. Będzie pełna wzlotów i upadków, ale w tym przypadku w każdej chwili możesz wysiąść z wagonika bez żadnych konsekwencji.

10. Zapomnij o grze pod wpływem, opieraj się pokusom

To chyba najgorsze, co można zrobić. Nigdy nie próbuj pomnażać swoich pieniędzy będąc pod wpływem alkoholu. To zazwyczaj nie kończy się dobrze, a wysiłek włożony w żmudne zdobywanie pieniędzy może przez kilka chwil pójść na marne.

Bukmacherzy internetowi są bardzo sprytni i zaraz obok swoich stron z typowaniem wyników przygotowali swoim graczom niezwykle rozbudowane kasyna. Tam również nie szukaj zysku.

Poprzedni artykułPolska strona internetowa BetClic
Następny artykułSpadki kursów – jak reagować?
Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce. Tylko opisy, recenzje, promocje i bonusy bukmacherów, którzy mają zezwolenie Ministra Finansów na działalność bukmacherską w internecie.