Zanim zaczniemy się zastanawiać czy zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne musimy sobie uświadomić pewną rzecz. Przed wejściem Ustawy Hazardowej 90% bukmacherów działała w tak zwanej szarej strefie. To znaczy, że nie płacili w Polsce podatków. Takie firmy też nie podlegały polskiemu prawu w żaden sposób.

legalni bukmacherzy
Czy zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne?

Jak działa ustawa hazardowa z 2017 roku?

Po nowelizacji Ustawy hazardowej Ministerstwo Finansów stworzyło rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. W lipcu 2018 roku zaczęło się blokowanie nielegalnie działających stron internetowych, które organizują gry hazardowe bez zezwolenia Ministra Finansów.

Dostawcy internetu zostali zobligowani do blokowania nielegalnych witryn, użytkownicy internetu są również informowani, że  korzystanie z danej strony jest zagrożone odpowiedzialnością karną. Podobne rozwiązania stosują też inne kraje, między innymi Francja, Hiszpania, Włoch, Rosja czy Estonia.

Oczywiście te rozwiązania mają także swoje wady. Legalni bukmacherzy twierdzą, że Ministerstwo Finansów zdecydowanie za rzadko aktualizuje rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Tym niemniej szara strefa systematycznie się kurczy. Już teraz jest ponad 5 tysięcy domen, które są blokowane. Co miesiąc jest ich co raz więcej.

Czy są w Polsce legalni bukmacherzy?

Oczywiście, że tak. Wystarczy, że wybierzemy bukmachera, który posiada licencję Ministerstwa Finansów (np. Fortuna, eTOTO, STS i wiele innych). Za taką grę nie grożą nam żadne kary. Musimy jednak pamiętać, że jeśli coś wygramy to będziemy musieli zapłacić podatek od wygranej. Jego wysokość to 12% wygranej kwoty.

Oczywiście ten podatek pobierany jest od razu przez bukmachera, nic nie musimy więcej robić, wszystko za nas robi legalny bukmacher online.

Czy warto grać u legalnego bukmachera? Po pierwsze w razie jakichkolwiek nieprawidłowości będziemy mogli dochodzić swoich praw przed sądem. Należy też wspomnieć, że firmy działające zgodnie z prawem np. Betclic wypłacą naszą wygraną wprost na nasze konto bankowe. Bukmacherze działający w szarej strefie muszą się posiłkować różnymi wirtualnymi portfelami aby ominąć blokady.

Po drugie firmy bukmacherskie bardzo często sponsorują różnego rodzaju  zespoły i wydarzenia sportowe. A zatem obstawiając wspieramy przysłowiowym grosikiem ulubioną drużynę.

Poprzedni artykułCzy bukmacher STS jest legalny?
Następny artykułLegalny bukmacher Milenium
Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce. Tylko opisy, recenzje, promocje i bonusy bukmacherów, którzy mają zezwolenie Ministra Finansów na działalność bukmacherską w internecie.