Bet365 – największy światowy bukmacher nie jest legalny w Polsce. Jeszcze dwa lata temu był najchętniej odwiedzanym przez Polaków miejscem w sieci z zakładami bukmacherskimi. Dziś skorzystanie z jego oferty jest niemożliwe, bo strona została zablokowana.

bet365 legalny czy nie
Czy bukmacher bet365 jest legalny w Polsce?

Podobny los podzielili inni bukmacherzy, którzy nie dostosowali się do zmiany przepisów i nie uzyskali koniecznych licencji wydawanych przez Ministerstwo Finansów. Taka sytuacja na polskim hazardowym rynku utrzymuje się od 1 kwietnia 2017 r., gdy w życie wyszła ustawa hazardowa, która zmieniła również przepisy dotyczące zakładów bukmacherskich.

Duże wymagania, mało licencji

Aby zostać legalnym organizatorem zakładów bukmacherskich w Polsce trzeba spełnić szereg wymogów. Dotyczą one między innymi gwarancji wypłacalności, ale też zobowiązania się do rozliczania podatków w Polsce.

sts bonus bez wpłaty za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

To właśnie te krajowe przepisy narzuciły też obowiązek rejestracji każdego gracza i weryfikacji jego tożsamości. Licencję na działalność bukmacherską w Polsce uzyskało dopiero kilkunastu operatorów, między innymi: Totolotek, Fortuna, LVBet, ForBet, STS, Totalbet, E-toto, Milenium. Obecnie liczba legalnych operatorów się cały czas zwiększa, od niedawna dostępny w Polsce jest Betclic, który znany jest od lat. Aktualne dane są dostępne na stronie Ministerstwa Finansów.

Bet365 dalej nielegalny

Ten światowej sławy bukmacher wycofał się z polskiego rynku hazardowego jeszcze w 2017 roku i do dziś na niego nie powrócił. Przedstawiciele Bet365 mówią jasno, że nie są obecnie zainteresowani polskim rynkiem bukmacherskim, gdyż ustawa hazardowa i podatki są zbyt wygórowane.

Aby uniemożliwić korzystanie z nielegalnych zakładów bukmacherskich rząd wprowadził blokadę stron internetowych ich operatorów. Tym sposobem polski gracz, logujący się na terenie kraju nie ma więc nawet możliwości wejścia na portal Bet365.

Niektórzy bukmacherzy, szczególnie kasyna, w których ofercie można znaleźć również zakłady, udostępniają możliwość korzystania z nich, mimo braku stosownych zezwoleń i licencji. Trzeba jednak pamiętać, że gra w takich miejscach jest nielegalna i może za nią grozić kara finansowa.

Poprzedni artykułGdzie darmowy freebet?
Następny artykułFora bukmacherskie – czy są jeszcze popularne?
Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce. Tylko opisy, recenzje, promocje i bonusy bukmacherów, którzy mają zezwolenie Ministra Finansów na działalność bukmacherską w internecie.